Olsztyn

Od 21 do 28 lipca 2012 roku.

- Możemy oficjalnie otworzyć wystawę „Warto być Polakiem”, w której bardzo wiele mówimy o Lechu Kaczyńskim, śp. Prezydencie RP, który zginął pod Smoleńskiem jadąc oddać cześć bohaterom pomordowanym w Katyniu siedemdziesiąt lat wcześniej – powiedział podczas uroczystości towarzyszącej pojawieniu się wystawy w Olsztynie poseł PiS Jerzy Szmit.

- Gdy dzisiaj słyszymy słowo patriotyzm, na różne sposoby odmieniane, często jest tak, że chce się nas przekonać, że patriotyzm to jest wykonywanie swoich obowiązków, że patriotyzm to płacenie podatków, że patriotyzm to przestrzeganie prawa. Ale na tym patriotyzm się nie kończy, bo gdyby tak było, to żaden naród, żadna idea, żadne państwo nie mogłoby funkcjonować. Patriotyzm zaczyna się wtedy, gdy robimy coś ponad to, gdy chcemy się poświęcić, gdy oddajemy swój czas wspólnocie, w której się urodziliśmy i żyjemy, wspólnocie narodowej – dodał.

Wystawę „Warto być Polakiem” - zorganizowanej i rozprowadzanej po kraju przez Fundację Nowy Kierunek - można oglądać na Placu Solidarności w Olsztynie od 21 do 28 lipca 2012 r.