Wieluń

Od 19 sierpnia do 1 września 2012 roku.

W Wieluniu w okolicach pomnika Jana Pawła II, w niedzielę 19 sierpnia, o godzinie 15, odbyło się otwarcie wystawy o Prezydencie RP Lechu Kaczyńskim pt. „Warto być Polakiem”. Na otwarciu zgromadziło się kilkadziesiąt osób, w tym Poseł na Sejm RP Maks Kraczkowski, współpracownik Lecha Kaczyńskiego z czasu, gdy był on prezydentem Warszawy oraz Poseł na Sejm RP Piotr Polak.

Otwarcie wystawy, która będzie gościła w Wieluniu do 1 września, odbyło się przy pomniku Jana Pawła II w Wieluniu. Uroczystość poprowadzili Joanna Pęcherz i Krzysztof Dziuba z wieluńskiego Prawa i Sprawiedliwości. Otwarcie wystawy rozpoczęto od odśpiewania hymnu narodowego i przedstawienia życiorysu śp. Prezydenta. Wielunianom przypomniano także przemówienie Lecha Kaczyńskiego z 1 września 2009 roku, kiedy to w 70. rocznicę rozpoczęcia II Wojny Światowej odwiedził Wieluń.

Głos podczas otwarcia zabrali zaproszeni goście. Maks Kraczkowski odniósł się do swojej współpracy z Lechem Kaczyńskim, w okresie gdy pełnił on funkcję Prezydenta Miasta Stołecznego. Mówił o jego wielkim zaangażowaniu i poświęceniu w pracy dla warszawian. Poseł Kraczkowski przekazał pozdrowienia od Prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego i Przewodniczącego Klubu Parlamentarnego Mariusza Błaszczaka. List od senatora Michała Seweryńskiego odczytał jego asystent Krzysztof Dziuba. Podczas otwarcia wystawy głos zabrał także poseł Piotr Polak, który ma swoje biuro parlamentarne w Wieluniu. Mówił o swoich spotkaniach z nieżyjącym prezydentem. Podziękował organizatorom wystawy i wyraził nadzieję, że wystawa będzie wspaniałym miejscem do spędzania wakacyjnego czasu wszystkich wielunian. Na koniec otwarcia głos zabrał Tomasz Matynia, organizator wieluńskiej wystawy. Serdecznie podziękował wszystkim, którzy wspierali go przy tworzeniu wystawy „Warto być Polakiem. Tomasz Matynia mówił także o roli, jaką dla III Rzeczypospolitej pełnił Lech Kaczyński. Zauważył, że był jednym z najbardziej doświadczonych polityków, politykiem według niego wybitnym.

Wystawę „Warto być Polakiem” można oglądać do 1 września na skwerze przy pomniku Jana Pawła II.

piswielun.pl