Łochów

Od 23 do 28 września 2012 roku.

W niedzielę 23 września w parafii p.w. Niepokalanego Serca N.M.P w Łochowie poseł na Sejm RP prof. Krystyna Pawłowicz uroczyście otworzyła plenerową wystawę fotograficzną „Warto być Polakiem” poświęconą pamięci Prezydenta Rzeczpospolitej śp. Lecha Kaczyńskiego.

Inicjatorem jej sprowadzenia do Łochowa przy pełnej akceptacji ks. kanonika Ryszarda Nicponia był Klub Gazety Polskiej działający w tym mieście. Bardzo duże zainteresowanie jakie towarzyszyło temu wydarzeniu w Łochowie świadczy o tym, że wiele osób chce się dowiedzieć kim naprawdę był Lech Kaczyński, na którego w okresie jego prezydentury skierowana była olbrzymia machina „przemysłu pogardy i nienawiści”.

W wystąpieniu poprzedzającym otwarcie wystawy prof. Pawłowicz zwróciła uwagę na dramatyczny stan naszej Ojczyzny czego symbolem jest to, że dziś nie wiemy nawet kto leży w grobie Anny Walentynowicz, ani gdzie jest pochowana legenda Solidarności.

Niedzielne uroczystości oprócz poseł Krystyny Pawłowicz zaszczycili swoją obecnością; senator Henryk Górski, radna sejmiku woj. maz. Maria Koc, burmistrz Łochowa Marian Dzięcioł oraz radni Rady Miejskiej w Łochowie. Przez cały dzień na pamiątkę tego wydarzenia sprzedawane były przepiękne albumy zdjęciowe wydawnictwa Biały Kruk pt. „Hołd Katyński”.

Źródło: to-my.pl