Sieradz

Od 3 do 10 listopada 2012 roku.

W sobotę 3 listopada w sali Domu Katolickiego przy parafii Wszystkich Świętych w Sieradzu otwarto wystawę poświęconą prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu.

Sieradz jest kolejnym miastem w Polsce, w którym można oglądać bogato ilustrowaną wystawę prezentującą życie Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego.

- Jest to bardzo dobry pomysł, aby uświadamiać Polaków, kim był Lech Kaczyński - mówił nam jeden z oglądających wystawę. - Gdyby nadal prezydentem był Lech Kaczyński, nasz kraj by wyglądał dużo lepiej i obywatelom by żyło się lepiej - dodawał drugi.

Na otwarcie ekspozycji przybyli między innymi: poseł do Parlamentu Europejskiego Janusz Wojciechowski, poseł na Sejm RP Piotr Polak, przewodniczący NSZZ Rolników Indywidualnych Solidarność województwa łódzkiego Jerzy Dęga, a także działacze Prawa i Sprawiedliwości z naszego regionu. O wystawie opowiada Rafał Matysiak - zastępca prezydenta Sieradza oraz przewodniczący PiS w powiecie sieradzkim: - Lech Kaczyński jest postacią, która zasługuje na pamięć. Był wybitnym prezydentem, działaczem państwowym, pełnił różne funkcje dla dobra Polski - powiedział Janusz Wojciechowski, opowiadając także o swoich relacjach z prezydentem. - Dzisiaj w Europie wygrywają ci, którzy są twardzi, którzy nie proszą o łaskę, tylko domagają się swoich praw, szacunku godności. Te wszystkie cechy miał Lech Kaczyński - dodawał europoseł.

- Prezydent Kaczyński był dla mnie ideałem Polski i Polaka - mówił z kolei członek Rady Miejskiej Sieradza Aleksander Czernow.

Wystawę można oglądać do 10 listopada w Domu Katolickim przy ul. Kolegiackiej 11, w którym salę na ten cel udostępnił proboszcz parafii Wszystkich Świętych w Sieradzu Marian Bronikowski.

Źródło: sieradz.com.pl