Gniezno

Od 12 do 18 marca 2013 roku

Od 12 marca 2013 roku na gnieźnieńskim rynku można oglądać wystawę „Warto być Polakiem”. Jej organizatorem jest poseł PiS - Zbigniew Dolata.

Wystawa składa się ze 120 zdjęć, umieszczonych na 46 planszach i przedstawia życie Lecha Kaczyńskiego - od dzieciństwa aż do katastrofy smoleńskiej i pogrzebu. Autorem i pomysłodawcą wystawy jest fotograf śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego, Maciej Chojnowski.

Otwarcie wystawy poprzedziła msza św. Za ofiary katastrofy smoleńskiej w kościele farnym modlili się parlamentarzyści, przedstawiciele organizacji społecznych, władz samorządowych oraz mieszkańcy Gniezna. Kilkudziesięcioosobowa grupa przeszła po mszy na rynek, gdzie uroczystego otwarcia wystawy dokonał poseł Zbigniew Dolata.

Podczas uroczystości otwarcia odczytano list od Jarosława Kaczyńskiego, który z powodu obowiązków służbowych nie mógł przybyć do Gniezna. W liście tym były premier dziękuje za zainteresowanie polityczną misją swojego brata.

Data otwarcia wystawy nie jest przypadkowa. Równo trzy lata temu, 12 marca 2010 r. prezydent RP Lech Kaczyński przybył do Gniezna w jedną z ostatnich swoich wizyt po kraju. Ówczesny prezydent RP spotkał się z mieszkańcami miasta oraz wziął udział w VIII Zjeździe Gnieźnieńskim. Niespełna dwa miesiące później wraz z małżonką zginął w katastrofie smoleńskiej.

Wystawę można oglądać do 18 marca 2013 r.

Źródło: gniezno.com.pl