Śrem

Od 19 do 25 marca 2013 roku

Od 19 marca wystawę „Warto być Polakiem” oglądają mieszkańcy Śremu. Wybór zdjęć Macieja Chojnowskiego, osobistego fotografa Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, zaprezentowano w Auli Jana Pawła II.

„Pamięć i prawda są silniejsze od największych tragedii. Lech Kaczyński kochał prawdę i o nią walczył. Był prezydentem wartości. Przypomniał nam, co to znaczy być Polakiem, że bez solidarności nie zbudujemy lepszego świata” – tymi słowami Robert Piątek z PiS powitał zgromadzonych.

Organizator wystawy poseł Zbigniew Dolata zwrócił uwagę, że tuż przed trzecią rocznicą tragedii smoleńskiej postać Lecha Kaczyńskiego jest przemilczana, co źle świadczy o naszej dzisiejszej Polsce, bo na przemilczenie taki człowiek oraz dorobek, który był Jego udziałem na pewno nie zasługują. „Ta wystawa jest próbą przywrócenia pamięci” – zaznaczył.

Wśród zwiedzających znaleźli się Śremianie, którzy mieli okazję osobiście poznać Lecha Kaczyńskiego. Wszyscy zapamiętali Go podobnie – jako „sympatycznego, ciepłego, mądrego i kochającego Polskę człowieka”.