Chełm

Od 5 do 7 kwietnia 2013 roku

W Chełmie wystawa „Warto Być Polakiem” gościła przez trzy dni aż w trzech miejscach. 5 kwietnia mieszkańcy miast i okolicznych miejscowości obejrzeli ją na Placu Łuczkowskiego. 6 kwietnia na dziedzińcu kościoła pw. Rozesłania Apostołów przy ul Lubelskiej ekspozycję zainaugurowała poseł PiS Beata Mazurek z Dziekanem i Proboszczem tej parafii Ks. kan. Józefem Piłatem, natomiast 7 kwietnia wystawa była eksponowana na dziedzińcu Kościoła pw. Chrystusa Odkupiciela i otwierała ją ponownie poseł Beata Mazurek wraz z Proboszczem Ks. kan. Grzegorzem Szymańskim.

Do obejrzenia chełmskiej wystawy poświęconej życiu i działalności publicznej Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej śp. Lecha Kaczyńskiego poseł Beata Mazurek zachęcała słowami: „Zapraszamy wszystkich, którzy w ten sposób chcą okazać szacunek nie tylko zmarłemu prezydentowi, ale również Polsce – naszej historii, naszej pamięci i naszej tożsamości”.

Podczas trzydniowej wystawy rozdawane były zdjęcia przedstawiające śp. Parę Prezydencką.

Za ochronę wystawy odpowiadał Klub „GP” w Chełmie.

Dziennikarz Radia Lublin zapytał mieszkańców Chełma, co skłoniło ich do obejrzenia plenerowej ekspozycji. Posłuchajcie: http://moje.radio.lublin.pl/chelmianie-bardzo-zainteresowani-wystawa-poswiecona-lechowi-kaczynskiemu.html