Radom

18 czerwca 2013 roku

Jarosław Kaczyński odsłonił dzisiaj w Radomiu pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich. „Mój brat udowodnił, że można w polityce działać dla dobra wspólnego” - mówił prezes PiS. W uroczystościach udział wzięli m.in. parlamentarzyści oraz rodziny ofiar katastrofy smoleńskiej.

Uroczystości odbyły się w dniu urodzin Lecha i Jarosława Kaczyńskich. „To jest ciężki dzień, zwłaszcza, że są to pierwsze urodziny brata, które obchodzę także bez mamy” - powiedział dziennikarzom Jarosław Kaczyński.

Dodał, że jest zadowolony, iż w Radomiu stanął wspólny pomnik Marii i Lecha Kaczyńskich. „Bratowa zawsze bardzo wspierała męża w trudnych momentach, nigdy nie narzekała, nie miała pretensji” – wspominał Prezes PiS.

Przy pomniku znajdują się tablice upamiętniające wszystkie ofiary katastrofy smoleńskiej, dlatego - jak powiedział Kaczyński - „ten pomnik powinien łączyć, a nie dzielić”.

Tego dnia w Radomiu została otwarta także eskpozycja plenerowa wystawy „Warto być Polakiem”, poświęconej Lechowi Kaczyńskiemu przygotowanej przez prezydenckiego fotografa Macieja Chojnowskiego i Fundację Nowy Kierunek - www.wartobycpolakiem.org. W ramach wystawy zaprezentowano również sylwetki trzech ofiar katastrofy smoleńskiej pochodzących z regionu radomskiego: funkcjonariusza BOR-u kpt. Pawła Janeczka, nawigatora tupolewa kpt. Artura Ziętka i technika pokładowego ppor. Andrzeja Michalaka. W uroczystościach udział wzięli przedstawiciele Ruchu Społecznego im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, wiceprezes Ruchu, poseł Jacek Sasin, a także poseł Andrzej Duda.